Последние книги

Статистика сайта

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
Присенко Г. В., Равікович Є. І. - Прогнозування соціально-економічних процесів

Год выпуска: 2005
Автор: Присенко Г. В., Равікович Є. І. / Присенко Г. В., Равикович Е. И.
Жанр: Навчальний посібник / Учебное пособие
Издательство: Київ: КНЕУ
ISBN: 966–574–739–8
Язык: Украинский
Формат: DOC/DjVu/PDF
Качество: eBook (изначально компьютерное)
Количество страниц: 382

Описание книги Присенко Г. В., Равікович Є. І. - Прогнозування соціально-економічних процесів: Навчальний посібник розкриває суть, завдання та значення прогнозування соціально-економічних процесів. Розглянуто основні методи прогнозування: експертні, аналізу динаміки часових рядів, економетричні. Проаналізовано теоретичні та впроваджені в практику моделі соціально-економічного прогнозування в Україні. Призначено для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти, аспірантів, слухачів системи підвищення кваліфікації. Буде корисним усім, хто матиме намір застосувати методи макроекономічного прогнозування на практиці.

Головною проблемою життєдіяльності будь-якої країни є успішний розвиток національної економіки з одночасною соціальною захищеністю населення. Рішення, які приймають керівні органи країн для управління економікою, незрідка зумовлюють негативні наслідки, тому передбачення цих наслідків і вибір найкращого шляху розв'язання в конкретній ситуації є головним завданням управління. З огляду на це підвищується роль науково обґрунтованих прогнозів.
Прогнози необхідні за двома основними причинами: майбутнє невизначене, і повний ефект від багатьох рішень, що приймаються зараз, не відчуватиметься впродовж певного часу. Здатність передбачати перебіг подій у всіх народів здавна вважалася ознакою розуму та обдарованості — досить вдуматися у зміст слів «далекоглядний» і «недалекий», щоб переконатися в цьому. Кожна людина, незалежно від бажання, підсвідомо або свідомо прогнозує наслідки своїх дій, щоб запобігти негативним виявам їх і максимально використати позитивні умови майбутнього, а також мірою можливості змінити на краще передбачуване майбутнє. Наприклад, інвестор, який прийшов на фондову біржу, купує акції, сподіваючись на прибуток у вигляді дивідендів і підвищення вартості акцій у майбутньому, банкір купує на ф'ючерсному ринку іноземну валюту, щоб зменшити ризик збитків від коливання обмінного курсу. Прогнозування здійснюють уряд, державні підрозділи різного рівня, приватні організації та підприємства. Вони розв'язують однакові проблеми, а саме: аналізують темпи зростання внутрішньої та світової економіки, рівень інфляції, ціни й доступність праці та капіталу, рівень курсу обміну валюти тощо, адже точне передбачення майбутнього підвищує ефективність процесу прийняття рішення.

Скачать бесплатно книгу Присенко Г. В., Равікович Є. І. - Прогнозування соціально-економічних процесів:

ссылка для скачивания


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Мы Вконтакте


Популярные книги